
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 18 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 77
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10896
Ext.Price$0.10896
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10896 | $0.10896 |
| 10 | $0.09708 | $0.97080 |
| 50 | $0.08650 | $4.32500 |
| 100 | $0.07559 | $7.55900 |
| 500 | $0.06606 | $33.03000 |
| 1000 | $0.06265 | $62.65000 |
| 3000 | $0.05942 | $178.26000 |
| 5000 | $0.05635 | $281.75000 |
